فیلترهای خشک‌کن باد

ترمز بادی خودروهای سنگین

خودروهای سنگین جهت ترمزگیری از سیستم باد فشرده کمک می‌گیرند. به دلیل وجود دود حاصل از احتراق در اطراف موتور این خودروها و مکش این مواد به همراه سایر آلاینده‌ها توسط موتور کمپرسور آن‌ها، عمل میعان در محفظه کمپرسور، همچنین ورود ذرات روغن از طریق موتور کمپرسور به محفظه آن، به دفعات در مسیر لوله‌های باد ترمز، گرفتگی ایجاد می‌شود. چنین گرفتگی‌هایی در سیستم ترمز گیری اختلال ایجاد خواهند کرد.

جهت رفع این نقیصه، واحد فنی و مهندسی شرکت صنعتی لادن قزوین با بهره‌گیری از تجربه و دانش فنی خود اقدام به طراحی و ساخت مجموعه کامل محفظه و فیلتر B 1208 کرده‌است تا با نصب آن، ترمزگیری خودروهای سنگین بسیار مطمئن‌تر انجام شود و راندمان سیستم هوای فشرده این خودروها بالا رود.

 

سیستم باد کارآمد

از اصلی‌ترین وظایف سیستم باد خودروهای سنگین، ترمزگیری و کمک به هدایت این وسایل نقلیه است. هوای فشرده مورد نیاز این سیستم، بالن‌های باد خودروهای سنگین و سیستم کلاچ در گیربکس‌های اتوماتیک این خودروها، توسط کمپرسور باد تامین می‌شود. وجود دود حاصل از احتراق ناقص موتور در زمان استارت، میعان رطوبت در محفظه کمپرسور و چربی روغن بخش روان‌کاری موتور کمپرسور همواره باعث پایین آمدن راندمان سیستم هوای فشرده و ترمزگیری این خودروها می‌شود. این عوامل حتی با وجود فیلتر خشک‌کن در بعضی از خودروهای سنگین، گاهی نیاز به بازبینی و رفع عیب چندباره سیستم ترمز و مسیرهای عبور باد فشرده را ایجاد می‌کند.

فیلتر B 1208 که در واحد تحقیق و توسعه شرکت صنعتی لادن قزوین طراحی شده‌است، با استفاده از الیاف ویژه برای جداسازی آب، روغن و ذرات جامد ازهوا، واشر NBR مقاوم در برابر روغن و ورق‌های ضدزنگ، راندمان سیستم باد در خودروهای سنگین را افزایش خواهد داد.